logo

Pražští strážníci z Poříčního útvaru lovili z Vltavy elektrokolo

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Strážníci z Poříčního útvaru hledali na Velký pátek elektrokolo ve Vltavě, na Velikonoční neděli pomáhali malému plavidlu s porouchaným motorem.

V pátek 19. dubna ráno se na městskou policii obrátila zástupkyně firmy, která půjčuje elektrokola, s prosbou o pomoc. Neznámá osoba jedno z kol v ceně cca 50 tisíc korun vhodila do Vltavy. Hlídce Poříčního útvaru žena sdělila poslední GPS polohu ztraceného kola, podle záznamu kamerového systému bylo zjištěno přibližné místo vhození do řeky. Celá akce probíhala v součinnosti s hlídkou státní policie. Při vyhledávání pod hladinou spolupracoval ponořený strážník s návodčím a po 25 minutách bylo elektrokolo nalezeno na pravém břehu Vltavy v hloubce 1,8 metru. Místo nálezu bylo označeno deco bójkou. Následně bylo vytaženo na služební plavidlo městské policie a převezeno k botelu Albatros, kde si věc převzali k dalšímu opatření státní kolegové.

Při provádění dohledu dodržování plavební bezpečnosti a veřejného pořádku na vodní ploše Vltavy mával v neděli odpoledne na hlídku Poříčního útvaru muž na malém plavidle. Když strážníci k plavidlu dopluli, sdělil jim, že má závadu na motoru a svévolně splouvá. Na plavidle měl s sebou osmiletého syna. Hlídka plavidlo vyvázala k levému boku služební lodi a odvlekla do bezpečí podolského přístavu.

Jiřina Ernestová, MP Praha