logo

Pražští strážníci zadrželi čtyři podezřelé mladíky, kteří měli v parku ohrožovat kolemjdoucí nožem a airsoftovou zbraní

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dle popisu oznamovatele strážníci zadrželi mladíky, kteří měli nožem a střelnou zbraní ohrožovat v parku v Sedlčanské ulici kolemjdoucí. Skupinka mladíků se k manipulaci se zbraní na veřejnosti hlídce městské policie přiznala. Další okolnosti prověřují policisté.

Městská policie přijala večer krátce po sedmé hodině oznámení, že se v parku v Sedlčanské ulici vyskytují tři muži, kteří mají mířit na kolemjdoucí krátkou střelnou zbraní a ohrožovat je nožem. Hlídka strážníků z Prahy 4 byla na místě během několika málo minut. Podle popisu zde našla tři muže, ke kterým se posléze připojil ještě jeden. Po příjezdu hlídky již k žádné manipulaci nožem nebo zbraní na veřejném prostranství nedocházelo.

Mladíci ve věku osmnáct a dvacet let přiznali, že se zbraní manipulovali, jeden si ji namířil k hlavě a potom i na okolí. Zbraň už je ale nyní v batohu. Společně s ní tam měli také dva zavírací nože. Mladík, který si mířil na hlavu, se také podrobil orientační zkoušce, jestli nepožil alkohol, která ukázala pozitivní výsledek téměř jedno promile.

Všechny mladíky včetně zajištěných zbraní předali strážníci policistům k dalšímu opatření.

Irena Seifertová, MP Praha