logo

Pražští strážníci zadrželi podezřelého z vloupání do budovy základní školy

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Jen pár minut stačilo pražským strážníkům k dopadení muže podezřelého z vloupání do objektu základní školy na Praze 12 od chvíle, kdy se rozezněl poplachový signál na centrálním operačním středisku městské policie.

Autohlídka městské policie z Prahy 12 dorazila k základní škole v Písnické ulici 3 minuty poté, co přijala informaci, že došlo k narušení objektu.

U zadního traktu školy si všimla muže v tmavém oblečení s černým batohem a kuklou na hlavě. Jakmile muž spatřil služební vozidlo, dal se na útěk. Hlídka se takticky rozdělila, jeden člen ho začal okamžitě pronásledovat a ostatní se mu nadjetím snažili odříznout únikovou cestu. V jednu chvíli se ztratil z dohledu, ale ne na dlouho. Hlídky ho objevily v hustém křoví a za pomoci hmatů, chvatů a pout ho zpacifikovaly. Při kontrole byl u něj nalezen šroubovák a kleště. Pětatřicetiletý muž odmítl cokoli k dané události uvést. Pro podezření ze spáchání trestného činu byl strážníky omezen na osobní svobodě a společně se zajištěnými důkazními prostředky předán přivolané hlídce Policii ČR. Městská policie vyrozuměla za školu taktéž kontaktní osobu, která se následně dostavila na místo.

Signály z poplachového monitorovacího systému jsou směřovány na centrální operační středisko pražské městské policie. K tomuto systému je připojeno cca 880 objektů veřejnoprávních institucí (úřady, školy, školky) nebo objektů zřizovaných městskými částmi a také služebny městské policie.

Tato služba není zpoplatněna a je zajišťována městskou policií.

V roce 2018 pražská městská policie uskutečnila celkem 3 065 výjezdů na signál poplachu, z nichž v 58 případech zjistila narušení objektu pachatelem.

Pro srovnání s rokem 2017 – městská policie uskutečnila 2 972 výjezdů na signál poplachu, z nichž v 46 případech zjistila narušení objektu pachatelem.

Irena Seifertová, MP Praha