logo

Pražští strážníci zadrželi ženu, která měla u sebe několik desítek gramů marihuany

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Večer upoutala pozornost strážníků mladá žena tím, že si na lavičce svítila na zem. Na digitální váze si vážila sušinu rostliny, o které tvrdila, že je marihuana. Osmnáctiletá dívka navíc přiznala, že se ji chystá prodat. Případ dále šetří policisté.

V úterý večer prováděla pěší hlídka strážníků z Prahy 6 kontrolní činnost na Bachmačském náměstí. Pozornost strážníků zde upoutala mladá žena, která si svítila mobilním telefonem na zem. Když hlídka přišla blíže, všimla si, jak se snaží nohou zakrýt svítící displej váhy, na které ležel igelitový sáček s větším množstvím sušené rostliny připomínající marihuanu. Na dotaz, co tam dělá, osmnáctiletá dívka uvedla, že marihuanu nalezla na lavičce u dětského hřiště ve Václavkově ulici. Kde se tam vzala, ale neví.

Zda i digitální váha byla součástí nálezu, však vysvětlit nedokázala. Dále se přiznala, že sušinu drogy vážila, aby ji mohla prodat, protože je ve finanční tísni. Váha následně ukázala, že sáček váží více, než dvě desítky gramů. Hlídka mladou ženu omezila pro podezření ze spáchání trestného činu na osobní svobodě a přivolala na místo Policii ČR. Po jejím příjezdu byly u ženy nalezeny ještě další drogy.

Irena Seifertová, MP Praha