logo

Pražští strážníci zveřejnili video z honičky karavanu, zdrogovaný muž se zákazem řízení skončil v poutech

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Další případ řidiče pod vlivem drog, který se pokusil uniknout kontrole zběsilou jízdou, zaznamenali pražští strážníci. Případ si následně převzala státní policie.

Řidič karavanu na sebe upoutal pozornost autohlídky strážníků z Prahy 12 ve čtvrtek odpoledne v Libušské ulici. Nebyl připoután bezpečnostním pásem a jel značně nestandardně.

Strážníci se ho pro podezření ze spáchání přestupku a pro podezření, zda není pod vlivem alkoholu nebo omamných a psychotropních látek, rozhodli zastavit a zkontrolovat. Řidič však na pokyn k zastavení nereagoval, sešlápl plynový pedál a zběsilou jízdou se snažil ujet směrem na Jižní spojku. Přitom projížděl jednosměrné ulice v protisměru, ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu a dokonce naboural do dopravního značení a svodidel. Při nebezpečném předjíždění navíc došlo ke střetu s osobním automobilem.

Youtube Video
Podívat se na video

Muž nakonec nezvládl řízení v ulici 5. května, kde při dalším nebezpečném manévru naboural do dalšího stojícího vozidla a svodidel. Poté vyskočil z vozidla a pokusil se před strážníky utéct. Hlídka ho po krátkém pronásledování dostihla a za použití donucovacích prostředků mu přiložila služební pouta. Ve vozidle však nebyl mladík sám.

Ze sedadla spolujezdce se neznámá žena přesunula za volant a pokusila se s nabouraným vozidlem ujet. Skončila proto také s pouty na rukou. Následnou lustrací mužových osobních údajů vyšlo najevo, že má pravomocně vyslovený zákaz řízení. Provedenou zkouškou na přítomnost drog, byly u řidiče navíc zjištěny pozitivní výsledky na amfetamin a metamfetamin.

Celou věc si k dalšímu šetření převzala Policie ČR.

Bc. Jan Čihák, MP Praha