logo

Pražští strážníci zveřejnili video z víkendové honičky s mužem, který má vysloveny tři platné zákazy řízení

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Rušnou sobotní noční službu zažili strážníci z Prahy 14, kteří pronásledovali řidiče, který spáchal dopravní přestupek v Chlumecké ulici.

Divoká honička skončila kousek za hranicemi hlavního města Prahy, když sedmačtyřicetiletý muž nezvládl vozidlo na kruhovém objezdu a naboural. Strážníci proti řidiči museli použít hrozbu namířenou služební zbraní a slzotvorný prostředek. Následně bylo zjištěno, že má vyslovený 3x zákaz řízení, a to až do roku 2020.

Autohlídka městské policie si kolem půl jedenácté večer všimla v Chlumecké ulici osobního vozidla, jehož řidič porušil zákazovou značku a jel v protisměru. Ve chvíli, kdy se jeho vozidlo málem střetlo se služebním vozidlem strážníků, řidič přejel přes plnou čáru a vyrazil směr Horní Počernice. Výstražná zvuková a světelná znamení, aby zastavil, nerespektoval a pokračoval v jízdě dál. Zběsilá jízda Horními Počernicemi byla ve znamení jednoho dopravního přestupku za druhým, křižovatky projížděl na červenou a jeho jízda se neobešla také bez ohrožování ostatních účastníků silničního provozu.

Youtube Video
Podívat se na video

Řidič v ujíždějícím vozidle jel místy rychlostí až 100 km/h. Do pronásledování se zapojily další hlídky městské policie. Za hranicemi hlavního města Prahy na úrovni obce Zeleneč řidič nezvládl jízdu na kruhovém objezdu, naboural do betonového obrubníku a sjel z pozemní komunikace do příkopu. Z auta vzápětí začaly šlehat plameny a řidič z vozidla okamžitě vystoupil. V ruce držel neznámý předmět, kvůli tmě se nedalo vyloučit, že se jedná o střelnou zbraň. Hlídka proto použila hrozbu namířenou zbraní. Ani to však muže nezastavilo a dál se ke strážníkům přibližoval. Ti proto použili ještě slzotvorný prostředek, posléze ho zpacifikovali a nasadili mu pouta.

Sedmačtyřicetiletý muž odmítl s hlídkou komunikovat, uvedl pouze, že vypil asi 10 piv. Orientační dechové zkoušce se však odmítl podrobit. Následně bylo zjištěno, že zadržený muž má vyslovený 3x zákaz řízení, a to až do roku 2020, a jedná se o zájmovou osobu Policie ČR. Ještě před příjezdem hasičů se strážníci pokusili hořící vozidlo uhasit, ale bohužel neúspěšně. Na místě poté zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému.

MP Praha