logo

Před brněnskými strážníky utíkali dva podezřelí z krádeže alkoholu, jeden z nich navíc procházel pátráním

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dvojici mužů vyrušil v pátek kolem půl třetí ráno pracovník ostrahy v jednom z historických renesančních paláců v centru Brna.

Mladíci ve věku sedmnácti a čtyřiadvaceti let tam údajně vnikli, způsobili poměrně velký nepořádek na nádvoří, a když postřehli zaměstnance bezpečnostní agentury, dali se prý na útěk s lahvemi ukradeného alkoholu. Pracovník hned zavolal na linku 156 a podezřelé strážníkům do telefonu popsal.

Hlídce pořádkové jednotky se díky tomu podařilo staršího z mužů po krátkém pátrání a pronásledování dopadnout v Panské ulici. Před strážníky utíkal, takže museli použít donucovací prostředky, aby ho zastavili. Po kapsách a v batohu měl schovaných hned devět lahví tvrdého alkoholu.

Jeden strážník z tříčlenné hlídky s mužem zůstal na místě a zbylí dva se vydali hledat druhého podezřelého. Poznali ho v Nádražní ulici a běžet museli i za ním. Pokusil se totiž uprchnout do Benešovy ulice.

V trolejbusové smyčce ho ale strážníci chytili a spoutali. Dovedli ho na Zelný trh, kde si podle záznamu z kamerového systému schoval bednu s dalšími alkoholickými nápoji. Hlídce navíc řekl, že po něm pátrají státní policisté. Strážníci jim celý případ předali nejenom kvůli vyhlášenému pátrání, ale také pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu.

Mgr. Jakub Ghanem, MP Brno