logo

Před policisty nejprve ujížděl, poté utíkal a nakonec se schoval ve křoví

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté územního odboru Kladno při provádění kontrolní činnosti v rámci výkonu služby zjistili, že čtyři řidiči ve věku od devatenácti do čtyřiašedesáti let usedli za volant, ačkoliv provedeným policejním šetřením bylo zjištěno, že jsou v zákazu řízení motorových vozidel. Dva neukáznění řidiči nerespektovali světelného a zvukového signálu k zastavení policejní hlídkou a zrychlením svých vozidel se snažili policistům ujet. Jeden z těchto řidičů po zastavení svého vozidla se dal na útěk do polí.

Dne 5. října 2017 zastavili policisté obvodního oddělení Kladno po dvaadvacáté hodině v ulici Gen. Klapálka v Kladně ke kontrole osobní vozidlo značky Peugeot. Řidič vozidla byl vyzván k předložení dokladů potřebných k řízení vozidla. Devětačtyřicetiletý řidič z okresu Frýdek Místek předložil nejprve doklady od vozidla a občanský průkaz. Řidičský průkaz údajně opomenul doma. Policejním šetřením bylo ovšem zjištěno, že tento muž má Okresním soudem Frýdek Místek vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel od listopadu 2003 do května 2019.

V dopoledních hodinách dne 7. října 2017 byl v ulici Milady Horákové v Kladně kontrolován policisty oddělení hlídkové služby čtyřiašedesátiletý muž v osobním vozidle značky Seat. Policejním šetřením bylo zjištěno, že tento řidič má Okresním soudem v Kladně platný zákaz řízení motorových vozidel od června 2012 do září 2023.

Několik minut po půlnoci v sobotu 7. října 2017 policisté dopravního inspektorátu v obci Tuchlovice zaznamenali rychle jedoucí vozidlo, které se rozhodli zastavit ke kontrole. V obci Stochov Slovanka řidič nerespektoval světelného znamení s nápisem STOP. Policisté se snažili vozidlo zastavit, ale řidič neustále zrychloval jízdu ve směru na obec Kačice a poté Smečno. Policejní hlídka z obvodního oddělení Slaný za obcí Smečno zablokovala pozemní komunikaci tomuto ujíždějícímu vozidlu. Z těchto důvodů pronásledovaný řidič vjel z hlavní silnice na polní cestu a začal ujíždět v poli. Po několika metrech z vozidla vystoupil a dal se na útěk. Hlídka dopravních policistů podezřelého řidiče doběhla a nalezla schovaného v křovinatém porostu. Policisté vyzvali řidiče, aby opustil svůj úkryt a následně byl zadržen. Při zadržení byly použity donucovací prostředky. Dalším policejním šetřením bylo zjištěno, že podezřelým mužem je devatenáctiletý mladík z okresu Rakovník, který má platný zákaz řízení od září 2017 do června 2018, vydaný Městským úřadem Rakovník.

Policisté obvodního oddělení Kladno při kontrolní činnosti spatřili před čtvrtou hodinou v neděli 8. října 2017 ve Štechově ulici v Kladně, osobní vozidlo VW Golf, které se snažili zastavit za užití světelného a zvukového signálu. Řidič vozidla ovšem začal ujížděl směrem k zahrádkářské kolonii. Poté sjel na louku, kde bylo vozidlo zastaveno. Policejním šetřením a provedenou lustrací bylo zjištěno, že podezřelým řidičem je dvaadvacetiletý mladík z Kladna, který má Městským úřadem Hořovice vydán zákaz řízení motorových vozidel od září 2017.

Policisté tyto případy prošetřují jako podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

nprap. Jana Šteinerová, Policie ČR