logo

Přehlídka na Evropské i výstava techniky na Letné, složky IZS se představily v rámci oslav výročí vzniku Československa

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Vrcholem oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu byla slavnostní přehlídka, která se po deseti letech konala opět na Evropské třídě v Praze.

Jednalo se o největší přehlídku v novodobé historii naší země. I přes nepříznivé počasí dorazily na Evropskou tisíce lidí. Nechyběli vrcholní politici, včetně prezidenta republiky. Nechyběli ani zástupci z řad vedení složek IZS a Armády ČR.

V rámci přehlídky se na Evropské představili zástupci HZS ČR, Zdravotnických záchranných služeb krajů, Policie ČR, MP Praha, Celní správy a Armády ČR. Nechyběli psovodi, policisté a strážníci na koních, zástupci Speciální pořádkové jednotky, Zásahové jednotky, čestná policejní jednotka a další…

V rámci techniky Policie ČR byl k vidění například speciálně upravený traktorbagr pyrotechniků, pancéřovaná Tatra T815-7 rovněž policejních pyrotechniků, speciální vozidlo zásahové jednotky, vozidla pořádkové i dopravní policie ČR – Octavie, Hyundai, Audi… a mnoho dalšího.

V rámci oslav byla také vystavena technika složek IZS a Armády ČR na Letenské pláni.

Zde byla k vidění moderní i historická technika. Nechyběla tak vozidla Veřejné bezpečnosti, policejní Felicie, nebo novodobá technika, kupříkladu policejních potápěčů, či SPJ Moravskoslezského kraje. Svou techniku zde představili pražští záchranáři, kteří měli na místě velkokapacitní speciály GOLEM a Atego, dále mobilní operační středisko, či vozidla posádek RZP a RV. Hasiči představili mimo jiné nový odolný speciál určený pro Záchranné útvary, nebo například kontejnerový automobil. Strážníci představili širokou škálu svých služebních vozidel, včetně Odchytové služby. Vojáci pak představili veřejnosti nejen techniku Vojenské policie, ale především techniku Armády ČR jako takové. Nechyběly tanky, mostní vozidla, či jiná speciální technika.

I přes nepřízeň počasí navštívily obě akce tisíce lidí z řad veřejnosti.

MrK, Týdeník Policie