logo

Převrácený kamion komplikoval provoz na dálnici D35

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve čtvrtek jsme po 21. hodině přijali oznámení o havarovaném kamionu na 265 km dálnice D35. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, alkohol byl u řidiče vyloučen orientační dechovou zkouškou.

Místo nehody je průjezdné. Převrácené vozidlo se nacházelo mimo komunikaci a bylo naloženo deskami (cca 10 až 15 tun).

Majitel vozidla zajistil přeložení a vyproštění kamionu, které proběhlo v průběhu pátečního dne. Na místo dopravní nehody na 265. km dálnice D35 dorazilo v pátek dopoledne náhradní vozidlo za účelem přeložení nákladu. Policisté na místě vyhodnotili, že po dobu přeložení nákladu bude zprůjezdněn levý jízdní pruh. K uzavření dálnice D35 tedy v průběhu překládání nákladu nedošlo. Po přeložení nákladu následovalo vyproštění kamionu, kvůli kterému už dálnice musela být uzavřena.

Podle prvotního šetření stojí za příčinou nehody nepřizpůsobení rychlosti vozidla ze strany řidiče. Škoda byla předběžně stanovena na 620 000 korun.

Tisková zpráva HZS OLK: (Zdeněk Hošák)
Pomoc profesionální jednotky požární stanice Olomouc si ve večerních hodinách ve čtvrtek 8.3.2018 vyžádala dopravní nehoda nákladního vozidla na obchvatu Olomoucí. V úseku této rychlostní komunikace na úrovni poblíž letiště a to ve směru od Mohelnice dále na Brno, došlo k převrácení vozidla s plně naloženým návěsem. Dle upřesnění v tísňovém hovoru od Policie ČR nedošlo u řidiče ke zranění a bylo nutné zamezit úniku provozních kapalin.

Na místo události vyjela jednotka z centrální požární stanice v Olomouci a to tři posádky včetně speciálu na technické pomoci a chemický kontejner. Vozidlo zůstalo ve „známém nerovném“ úseku této komunikace převracené na boku v poli. Hasiči ihned po svém příjezdu provedli důležitá bezpečnostní opatření a v součinnosti zde přivolali dojezd hotovostní služby SÚS pro aplikaci bezpečnostní prvku – světelné šipky.

Návazně pokračovali v zamezení úniku ropných látek z proražených nádrží u nákladního vozidla. Vlastník vozidla byl vyzván k zajištění odstranění vozidla i s nákladem. K pomoci na místo dorazilo několik specializovaných firem a nadále pokračovalo řešení situace s vyproštěním.

por. Mgr. Libor Hejtman, Policie ČR