logo

Při bezpečnostní akci na Vyškovsku zkontrolovali policisté více než 200 chat

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Počátkem minulého týdne proběhla na Vyškovsku preventivní bezpečnostní akce zaměřená na kontrolu rekreačních oblastí a chatových objektů. Cílem této akce byla ochrana majetku občanů a předcházení trestné činnosti. Vyškovští, bučovičtí i slavkovští policisté zkontrolovali téměř dvě sta dvacet objektů. Pohybovali se v katastru obcí Ruprechtov, Nemojany, Luleč, Račice, Pístovice, Pavlovice, Hvězdlice i v chatové oblasti Jitřenka.

Policisté zanechávali na dveřích či oknech objektů kontrolní lístek. Na jeho zadní straně je jakési desatero rad správného zabezpečení chaty. Upozorňuje například majitele, že kromě zabezpečení vstupů (okna a dveře) je třeba věnovat pozornost i přilehlým prostorám jako jsou kůlny apod. Při delší nepřítomnosti je rovněž dobré odvézt z chaty cennosti a elektroniku, ale i sekačky a různé nářadí. Také se vyplatí udržovat dobré sousedské vztahy. Všímavost okolí může eliminovat trestnou činnost nebo napomoci k dopadení pachatele. Rovněž v případě narušení objektu je pro policii snazší kontaktovat majitele. Pokud zjistíte, že vaši chatu navštívil zloděj, nevstupujte dovnitř a nezjišťujte, co vám odcizil. Zavolejte policii a vyčkejte jejího příjezdu.

V rámci akce jsme nezjistili žádné narušení objektu.

Policisté tyto rozsáhlejší kontroly chatových oblastí provádí několikrát během roku. Nejvíce kritická období bývají v chladnějších měsících, kdy většina majitelů v objektech nepobývá delší čas.

por. Mgr. Alice Musilová, Policie ČR