logo

Při čelním střetu dvou vozů u Jílového bylo zraněno šest lidí, na místo vzlétl vrtulník LZS

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na silnici III. třídy mezi jílovským Radlíkem a Sulicí došlo na Štědrý den, okolo 10. hodiny, k vážné dopravní nehodě. Čelně se zde střetla dvě osobní vozidla.

Na místo byly postupně vyslány hlídky OO PČR Jílové u Prahy, DI PČR Praha venkov – jih a Městské policie Jílové u Prahy, dále několik posádek ZZS ASČR a ZZS Středočeského kraje (jak posádky RZP, tak RV), dále k místu vyjely jednotky HZS Středočeského kraje ze stanic Jílové a Říčany, posíleny o dobrovolnou jednotku z Dolních Jirčan. Na místo byl povolán vrtulník LZS Kryštof 01.

Jílovští profesionální hasiči byli na místě nehody již šest minut po ohlášení nehody. Po příjezdu složek IZS na místo události bylo zjištěno, že se zde nachází šest zraněných osob, včetně osmiletého dítěte. Jedna osoba byla ve vozidle zaklíněna a hasiči ji museli vyprostit.

Silnice byla na několik hodin uzavřena. Vrtulník LZS přistál na louce poblíž místa nehody. Záchranáři si do své péče převzali vážně zraněné osmileté dítě, kterému museli poskytnout intenzivní lékařskou péči, připojili ho na umělou plicní ventilaci a následně jej za asistence hasičů transportovali do vrtulníku LZS. Následoval letecký transport do Fakultní nemocnice v Motole.

Dále v péči záchranářů skončil vážně zraněný dospělý člověk, kterého po ošetření převezla pozemní posádka do vinohradské nemocnice. Dva středně těžce zraněné pacienty záchranáři ošetřili a převezli do nemocnic v Motole a ve Vinohradech. V péči posádek ZZS skončili také dva lidé, kteří při nehodě utrpěli zranění lehčího charakteru. Ti byli na místě ošetřeni a následně převezeni do Thomayerovy nemocnice v pražské Krči.

Hasiči po celou dobu asistovali záchranářům, navíc zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem. Na obou vozidlech provedli protipožární opatření a po zadokumentování nehody provedli úklid komunikace. Motor z nabourané Fabie skončil po nehodě v lese.

Veškeré okolnosti vzniku nehody jsou v šetření.

MrK, Týdeník Policie