logo

Při čelním střetu u ruzyňského letiště byli zraněni čtyři lidé, včetně dvou dětí

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na sjezdu z Pražského okruhu do ulice Do Horoměřic v Praze, poblíž Letiště Václava Havla, došlo v pondělí večer k čelnímu střetu dvou osobních vozidel.

Podle všeho přejel jeden vůz do protisměru, pravděpodobně po smyku, a střetl se s protijedoucím vozem.

Na místo vyjely jednotky HZS Praha ze stanic Petřiny a Smíchov, dále dvě posádky RZP ZZS HMP, posádka RV ZZS HMP a hlídky MOP Ruzyně a Oddělení dopravních nehod.

Provoz v ulici Do Horoměřic byl v obou směrech zastaven. V péči záchranářů skončili oba řidiči a také dvě děti. Všichni utrpěli vesměs pohmožděniny, potažmo lehčí úrazy v oblasti hlavy, hrudníku a končetin. Muž se dvěma dětmi byl převezen do motolské nemocnice, další muž pak byl převezen do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích.

Hasiči provedli protipožární opatření, zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem a pomocí navijáku odtáhli jedno z vozidel na stranu, aby zprůjezdnili alespoň jeden jízdní pruh.

Okolnosti vzniku nehody jsou v šetření.

Jen o několik desítek minut dříve došlo k další nehodě dvou osobních vozidel na Pražském okruhu, ve směru na D1, a to na úrovni Zličína. Zde zasahovaly jednotky HZS Praha a HZSp Letiště Václava Havla. I sem museli vyrazit pražští záchranáři a policisté. Provoz byl v místě nehody veden jedním jízdním pruhem.

MrK, Týdeník Policie