logo

Při dopravní akci na Náchodsku znovu pomáhal vrtulník Letecké služby Policie ČR

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Jak už jsme avizovali v prvních prázdninových dnech, policisté na silnicích pokračovali v pilné hlídkové činnosti. Po celé právě uplynulé dlouhé volno dohlíželi na přesuny řidičů, a to ve dny sváteční 5. a 6. 7., i navazující víkend. V předvečer volných dní, tedy ve středu 4. 7. si pak na pomoc navíc opět přivolali policejní vrtulník.

A jak policisté v něm, tak ti i dole na stanovištích měli znovu s neukázněnými řidiči plno práce. V době od tří odpoledne do deváté večer přistihli 34 řidičů, kteří spáchali dopravní přestupek. Třiceti uložili na místě blokové pokuty v celkové výši 16.000 korun, zbývající čtyři provinilce vzhledem k závažnosti či povaze přestupku oznámili k dalšímu řízení se správními orgány. Nejčastěji se řidiči provinili nebezpečným předjížděním, celkem 16 jich nerespektovalo vodorovnou plnou čáru, dva motorkáři navíc ani svislou dopravní značku. Protože se jednalo o cizince, dopravní policisté jim uložili kauci ve výši 2×6.000 korun, která v případě, že se nedostaví k projednání, propadne úřadům. Další provinilci se nechali unést příliš rychlou jízdou, spěch se tak nevyplatil 10 motoristům. Dvěma řidičům uložili policisté sankce za držení hovorového zařízení při řízení, dvakrát neměli v autě zapnuté pásy, jedenkrát odhalili špatný technický stav vozu. Tři zbývající přestupci se provinili proti dodržování sociálních předpisů (přestávky v jízdě apod.).

Na závěr zbývá snad jen dodat, že policisté všem motoristům přejí, aby cíle svých prázdninových cest dosáhli ve zdraví a bez nehody. A k tomu mohou oni sami přispět dodržováním pravidel silničního provozu a vzájemnou ohleduplností vůči všem jeho účastníkům.

por. Mgr. Eva Prachařová, Policie ČR