logo

Při hádce matky s dcerou v Pardubicích létaly vzduchem květináče, dva letěly ze 16. patra

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

To, že k městu Pardubice neodmyslitelně patří Aviatická pouť, to je všeobecně známo. První nácvik na letecký den již ale proběhl s předstihem v městské části Polabiny. Vzduchem ovšem nelétala letadla, ale květináče.

Celkem dva kusy i s celým obsahem letěly z šestnáctého patra a dopadly přímo na parkoviště, kde se po pádu rozletěly na kusy. Toto představení popsal na lince 156 očitý svědek. Na místo ihned vyrazila hlídka, která kromě květináčů našla na zemi bedýnku z cereálními tyčinkami a vyhozenou fotografii.

Najít původce tohoto nepořádku nebylo vůbec těžké, jednak hlídka v tomto případě prokázala perfektní místní znalost a také stačilo jít po sluchu. Hádka matky s dcerou se v ranních hodinách celkem pěkně nesla ulicí. Strážníci kontaktovali obě ženy a vysvětlili jim, jak nebezpečné je vyhazování předmětů z oken, zejména když je pod domem kromě chodníku i parkoviště.

Poté je poučili o dalším možném postupu, jak jejich rodinný spor řešit. Na závěr ženy přislíbily, že nepořádek pod domem uklidí.

Lucie Klementová, MP Pardubice