logo

Při havárii zahraničního autobusu se na Náchodsku zranilo 11 lidí

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Rozhodnutí objet nehodu na hlavní silnici bylo velmi nešťastné, autobus skončil mimo silnici.

K dopravní nehodě běloruského zájezdového autobusu vyjížděli policisté společně s dalšími složkami IZS krátce po jedenácté hodině dopolední na silnici 3. třídy k Hořičkám u České Skalice na Náchodsku.

Zájezdový autobus s 47 pasažéry, převážně dětmi v teenagerovském věku sjel z hlavní trasy, kterou v tu dobu blokovala nehoda, a vydal se po silnicích nižší kategorie. Na vrstvě rozbředlého sněhu pak dostal autobus smyk a převrátil se na pravý bok do pole mimo silnici. Při nehodě utrpěli cestující z autobusu zranění různého rozsahu.

Podle dostupných informací, zatím policisté evidují osm zraněných, ale počet se s nejvyšší pravděpodobností zvýší. Z toho jeden cestující musel být na místě zdravotníky resuscitován a poté byl letecky vrtulníkem transportován do Fakultní nemocnice v Hradci Králové, další zranění, většinou náctileté děti, byli rozvezeni do okolních nemocnic. Při vyproštění cestujících asistovali hasiči, kteří také poskytli dětem autobus a převezli je do tepla a sucha, než o ně bude dál postaráno.

Příčiny dopravní nehody nyní policisté vyšetřují, na místě byli oba řidiči podrobeni dechové zkoušce s negativním výsledkem, který neprokázal přítomnost alkoholu. Technická závada na místě zjištěna ani uplatněna nebyla. Po dobu odstraňování následků nehody bude silnice neprůjezdná.

por. Mgr. Eva Prachařová, PČR / FOTO: HZS + PČR