logo

Při náhodné kontrole dodávky objevili olomoučtí celníci téměř 3 kilogramy marihuany

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

​Téměř tři kilogramy marihuany zadrželi olomoučtí celníci, když prováděli běžné kontroly v blízkosti obce Kojetín na Přerovsku.

Olomoučtí celníci prováděli běžné kontroly na silnici v blízkosti obce Kojetín. Krátce před polednem zastavili vytipovanou dodávku Peugeot Boxer s českou poznávací značkou. Sedmačtyřicetiletý řidič tvrdil, že jede do Olomouce a veze zbytek stavebního materiálu z rozvozu. Když celníci zkontrolovali nákladový prostor vozidla, našli igelitovou tašku a kartonovou krabici, které obsahovaly sušené rostliny připomínající marihuanu. Celníci zajistili bezmála tři kilogramy sušiny marihuany.

Není to ojedinělý případ, kdy olomoučtí celníci zadrželi omamné psychotropní látky. V loňském roce zajistili více než 11 tisíc kusů léků s pseudoefedrinem.

Za trestný čin nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy teď muži hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Celní úřad pro Olomoucký kraj má k dispozici a fotodokumentaci. Tisková zpráva je zveřejněna na webových stránkách Celní správy České republiky www.celnisprava.cz. Případ byl předán Policii České republiky.

por. Bc. Marie Bortlová, Celní správa