logo

Při nehodách na 99. kilometru D1 se postupně srazilo 24 nákladních aut, 11 osobních vozidel a jeden autobus

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Při dnešních nehodách na Vysočině se zranilo pět osob, ale i toto číslo se může změnit. Dvě zranění jsou středně těžká – při ranní nehodě u obce Prostředkovice na silnici I/38 a polední nehodě na 99,5 kilometru dálnice D1 na Prahu.

Nejhorší situace je v současné době na dálnici D1, kde z důvodu několika dopravních nehod zcela stojí provoz v úseku kolem 99. kilometru v obou směrech.

V místě se staly nehody
– na 99. kilometru směr jízdy na Brno – nehoda autobusu a dvou osobních vozidel – bez zranění osob
– na 99. kilometru směr jízdy na Prahu – nehoda 10 nákladních a 3 osobních vozidel – bez zranění osob
– na 99,5 kilometru směr Praha – nehoda 14 nákladních a 6 osobních vozidel – nehoda se zraněním – jedno středně těžké a dvě lehká

Na místo vyslány všechny dostupné policejní hlídky, aby se co nejrychleji podařilo nehody zadokumentovat a v místě obnovit provoz. Obtížné sjízdné jsou také silnice v okolí dálnice D1, takže vyzýváme řidiče ke zvýšené opatrnosti při jízdě po těchto silnicích nižších tříd.

Další nehody na D1 v Jihomoravském kraji
Na území Jihomoravského kraje došlo na D1 hned k několika nehodám. U obce Říčky se srazilo 6 kamionů s dodávkou a dvěma osobními auty. U obce Javůrek havarovala dodávka, ze které vyprošťovali hasiči jednu zraněnou osobu. Na 204. kilometru dálnice došlo k nehodě kamionu. K dalším nehodám došlo u Tučap a u Rohlenky.

„Budeme zřejmě zajišťovat teplé nápoje pro posádky vozidel, které uvízly na D1 u Tvarožné,“ uvedli po 14. hodině jihomoravští hasiči.

MrK, Týdeník Policie + mjr. JUDr. Dana Čírtková , Policie ČR