logo

Při nehodě autobusu s kamionem v Praze bylo zraněno 9 lidí

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na křižovatce ulic Kunratická spojka a K Šeberáku došlo ve čtvrtek dopoledne k vážné dopravní nehodě autobusu MHD (společnost Arriva) a kamionu převážejícího osobní vozidla.

Operátoři tísňových linek na místo vyslali jednotky HZS Praha ze stanic Chodov a Modřany, několik posádek RZP ZZS HMP, posádky RV ZZS HMP, Inspektora provozu ZZS HMP a hlídky Policie ČR – Místní oddělení, Oddělení dopravních nehod, PMJ Praha, Oddělení řízení dopravy.

Na místo byl povolán vrtulník LZS Kryštof 01. Vzhledem k tomu, že se na místě mělo nacházet více zraněných, byl aktivován traumaplán. Na příjem vážně zraněných se připravili zdravotníci ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady, Fakultní nemocnici v Motole a v Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích. Na místo nehody vyjel ředitel ZZS HMP, krizový manažer ZZS HMP a rovněž vedoucí lékař zdravotnického operačního střediska. K místu zamířili také oba náměstci ředitele pražské záchranné služby, a to jak lékařské, tak nelékařské sekce. Na pomoc byly povolány také sanitky soukromých zdravotnických společností – Ambulance Meditrans a NONSTOPMEDIC.

Hasiči na místě asistovali záchranářům. Ti postupně ošetřili a převezli do nemocnic 9 zraněných. Ve třech případech se jednalo o polytraumata, tedy vážná mnohačetná zranění. Pětačtyřicetiletý řidič autobusu byl napojen na umělou plicní ventilaci a ve vážném stavu byl letecky transportován do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích. Řidič nákladního vozu utrpěl zranění lehčího charakteru a byl posádkou ZZS Ambulance Meditrans převezen do Thomayerovy nemocnice s úrazem kolene.

Do Thomayerovy nemocnice byly dále převezeny také tři ženy z autobusu. Do motolské nemocnice byla převezena starší žena a mladší muž, oba s úrazem hlavy. Do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady byl převezen zraněný mladý muž, rovněž s úrazem hlavy a dále třiasedmdesátiletý muž s vážnými mnohačetnými zraněními.

Po transportu zraněných do nemocnic byl traumaplán ukončen. Kunratická spojka byla po nehodě na několik hodin uzavřena. Dopravu odkláněli policisté. Příčína a okolnosti vzniku nehody jsou v šetření.

MrK, Týdeník Policie