logo

Při nehodě dodávky a autobusu byli u Studené Loučky zraněni čtyři lidé

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Zdravotnické operační středisko ZZS Olomouckého kraje přijalo sedmnáct minut po devatenácté hodině v úterý 10.1.2017 tísňovou výzvu pro dopravní nehodu autobusu s dodávkou s upřesněním minimálně dvou zraněných, zaklíněných osob. K události ihned vyjely posádky rychlé zdravotnické pomoci (RZP) výjezdových stanovišť Mohelnice a Litovel.

Po příjezdu posádky ošetřily celkem čtyři zraněné osoby, nebylo nutné využít součinnosti hasičů s vyproštěním pomocí hydraulických zařízení. Při dopravní nehodě se zranili čtyři muži cizí státní příslušnosti (SK). Všichni utrpěli zhmožděniny v oblasti hrudníku či zad, v jednom případě navíc pacient utrpěl úraz v oblasti obličeje (poranění nosu) a u dvou mužů došlo také k oděrkám v oblasti dolních končetin.

K dopravní nehodě došlo ve vysoké rychlosti, z tohoto důvodu pro vyloučení jiných zranění byly všichni zranění po komplexní prohlídce, ošetření a zajištění přepraveni na odd. urgentního příjmu FNOL. V autobuse naštěstí necestovali žádní cestující, řidič nebyl zraněn

Zdeněk Hošák, ZZS OK