logo

Při nehodě dodávky na D6 se zranilo šest lidí, na místo vzlétl vrtulník LZS

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na 10,5. kilometru dálnice D6, ve směru na Karlovy Vary, konkrétně u Pavlova na Kladensku, došlo v neděli ráno k havárii dodávky. Vůz naboural do středových i do bočních svodidel a při nehodě se převrátil na bok.

Na místo byly vyslány hlídky OOP Hostivice, OOP Unhošť, DI PČR Kladno, posádky ZZS Středočeského kraje z výjezdových stanovišť Roztoky, Hostivice, Kladno, jednotky HZS Praha ze stanice Petřiny a HZS SČK ze stanice Kladno a v neposlední řadě také vrtulník LZS Kryštof 01.

Hostivická hlídka obvodního oddělení uzavřela dálnici D6 na 6. kilometru, u sjezdu na Jeneč. Zde odkláněla dopravu, aby tak usnadnila příjezd složkám IZS, mířícím právě k této vážné nehodě.

Hasiči vyprostili z dodávky jednu osobu. Obešlo se to bez použití hydraulického vyprošťovacího zařízení. Následně uklidili vozovku.

Záchranáři si převzali do své péče, podle prvotních informací, šest zraněných osob, včetně jednoho vážně zraněného. Toho transportoval do jedné z pražských nemocnic vrtulník LZS. Zbylé zraněné převezly pozemní posádky ZZS SČK do nemocnic v Kladně a v Praze – Motole.

Dálnice byla uzavřena několik hodin. Příčina nehody a okolnosti jejího vzniku jsou předmětem dalšího šetření.

MrK, Týdeník Policie