logo

Při nehodě dvou vozů u Kostelce na Hané zemřeli dva lidé

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dvě jednotky z řad profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovaly u tragické dopravní nehodě dvou osobních vozidel na komunikace mezi Kostelcem na Hané a Hluchovem.

Oznámení o střetu s větším počtem zraněním převzala linka tísňové pomoci HZS Olomouckého kraje krátce po desáté hodině dopolední. Operační středisko k pomoci ihned vyslalo profesionální jednotku stanice Prostějov a to posádky dvou vozidel, rovněž také místní dobrovolné hasiče Kostelec na Hané.

Hasiči na místě nalezli celkem šest zraněných osob. V jednom vozidle zůstala zaklíněná osoba, druhá z vážně zraněných osob byla již na místě laicky resuscitována projíždějícími a byla mimo vozidlo. Hasiči po vyproštění asistovali posádkám zdravotnické záchranné služby. Současně provedli nutná bezpečnostní a protipožární opatření.

Bilance dopravní nehody je tragická, nehodu bohužel nepřežily dvě osoby, další čtyři osoby posádky zdravotníků převezly do nemocnic. Hasiči dále asistovali při šetření Policii ČR, vypomohli při naložení vozidel na odtahové speciály a v závěru komunikaci celkově uklidili.

Tisková zpráva Policie ČR:
Dnes krátce po desáté hodině dopolední se stala dopravní nehoda, při níž zahynuly dvě osoby. Dle prvotních informací z místa události jel starší pár ve vozidla Š Felicia ve směru od obce Lutotín. Na křižovatce řidič s největší pravděpodobností nedal přednost vozidlu Š Fabia, které jelo ve směru od obce Konice na Kostelec na Hané.

Došlo ke střetu mezi oběma vozidly. Následkem nehody došlo na místě k úmrtí staršího páru muže a ženy z vozidla Š Felicie. Čtyřčlenná osádka vozidla Š Fabia byla převezena do Fakultní nemocnice Olomouc. Škoda na vozidlech byla předběžně vyčíslena do 100 000 Kč. Komunikace z důvodu šetření a odklízení v místě nehody byla uzavřena do 14:00 hodiny.

Zdeněk Hošák, HZS OLK + por. Mgr. Miluše Zajícová , Policie ČR