logo

Při nehodě dvou vozů v „Lučanském lese“ bylo zraněno 6 lidí

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pátek 29. září se krátce po čtrnácté hodině stala v katastru Lučan nad Nisou na silnici první třídy číslo 14 dopravní nehoda. Řidič s vozidlem BMW X3 jel ve směru od Jablonce nad Nisou do Lučan nad Nisou, kde v mírné pravotočivé zatáčce z dosud nezjištěných příčin vjel do protisměru a střetl se s protijedoucím vozidlem Renault Espace.

Při tomto střetu zůstalo ve vozidlech celkem šest zraněných. Těžké zranění utrpěly spolujezdkyně ve vozidle Renault Espace a jedna spolujezdkyně z vozu BMW. Ve vozidle BMW byli zraněni také řidič a tři nezletilí spolujezdci. Charakter jejich zranění a doba léčení jsou předmětem probíhajícího šetření. Alkohol byl u obou řidičů vyloučen provedenými dechovými zkouškami, které měly negativní výsledek.

Řidič vozidla BMW nemohl vyloučit jeho technickou závadu. Předběžná výše způsobené škody činí částku 1.090.000,- Kč. Kriminalisté z Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou, kteří v současné době veškeré okolnosti uvedené dopravní nehody šetří, již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení z nedbalosti.

nprap. Dagmar Sochorová, Policie ČR