logo

Při nehodě fabie s dodávkou bylo ve Vysokém Mýtě zraněno 13 lidí

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

K nehodě osobního vozidla Škoda Fabia a dodávky Opel Vivaro vyjížděli k autodromu na silnici I/35 ve Vysoké Mýtě profesionální hasiči 1. dubna v 17.19 hodin.

V osobním voze cestovaly čtyři osoby, z toho dvě byly v bezvědomí. Lékař, který projížděl zrovna okolo, zastavil a pomohl uvolnit dýchací cesty oběma osobám. Hasiči ihned po příjezdu museli ze škodovky vyprostit zraněnou osobu. „Postupně jsme odstřihli pomocí hydraulických vyprošťovacích nůžek přední dveře tak, abychom se ke zraněné osobě lépe dostali.

Na místo musel přiletět vrtulník Letecké záchranné služby, kterým byl řidič osobního vozu transportován do nemocnice,“ uvedl velitel zásahu Miloslav Havlík. V dodávce cestovalo celkem 9 osob, jednalo se o hasiče, kteří se vraceli ze soutěže. V dodávce jely i dvě těhotné ženy. Celkem bylo zraněno 13 osob.

Všechny zraněné osoby byly předány do péče zdravotníků. Po dobu vyprošťování osob byla silnice I/35 zcela uzavřena. Poté byla zprůjezdněna silnice kyvadlově. Odstraňování následků nehody trvalo až do 19.42 hodin.

Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS PAK