logo

Při nehodě kamionu a osobního vozu na Pražském okruhu byli zraněni čtyři lidé, včetně tří dětí

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na 6,5. kilometru dálnice D0 (Pražský okruh) ve směru k dálnici D1, došlo v úterý odpoledne k dopravní nehodě kamionu a osobního vozu zn. Volkswagen.

Na místo vyjely jednotky HZS Praha, včetně stanice Strašnice (chemický automobil, kontejnerový automobil…), dále pak posádka RZP ZZS HMP a hlídka Policie ČR (Oddělení dopravních nehod).

Kvůli nehodě se na dálnici D0 vytvořila dlouhá kolona. Blokově byly odbavovány tunely Lochkov a Cholupice.

Záchranáři si do své péče převzali řidiče osobního vozu a tři děti, které s ním ve voze cestovaly. Všichni utrpěli lehká zranění a byli převezeni na chirurgii Thomayerovy nemocnice v pražské Krči.

Jednotky HZS Praha z modřanské a strašnické stanice provedly přečerpání nafty z nádrže kamionu. O vyproštění kamionu, který skončil po nehodě zlomený do tvaru „1“, navíc částečně v příkopu, se postarala specializovaná firma. Hasiči odsunuli osobní vůz mimo jízdní pruhy dálnice.

„Řidiči osobních vozů se mohou místu nehody vyhnout tak, že jej objedou přes Barrandov a Jižní spojku. Řidič nákladních vozidel bohužel musí vyčkat v koloně,“ uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Nehoda několika vozidel komplikovala provoz i v opačném směru dálnice, a to zhruba o jeden a půl kilometru dále, tedy na 5. kilometru ve směru na Ruzyni.

MrK, Týdeník Policie