logo

Při nehodě motocyklu a osobního vozu v Rychvaldu na Karvinsku bylo zraněno 5 lidí

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Karvinští policisté započali prověřovat okolnosti dopravní nehody osobního vozu a motocyklisty.

K události došlo dnes 5. 5. 2018 kolem 18 hodin v obci Rychvald na ulici Orlovská (oba zúčastnění měli jet ve směru od obce Bohumín). Při střetu vozu zn. Renault, řízeného mužem (nar. 1974) a motocyklu zn. Suzuki, řízeného mužem (nar. 1987), utrpěl těžké poranění motocyklista a ošetřena byla také osádka vozu (řidič i spolucestující – ženu a dvě děti).

Dechová zkouška řidiče vozu byla negativní. Provoz v místě byl po nehodě řízen. Z dosud zjištěných informací vyplývá, že motocyklista měl předjíždět kolonu vozidel, přičemž došlo ke střetu s automobilem, který měl odbočovat vlevo.

Tisková zpráva ZZS MSK (Lukáš Humpl):
Záchranáři ZZS MSK zasahovali v sobotu 5. května večer u vážné dopravní nehody na Karvinsku. Střet osobního automobilu s motocyklem v Rychvaldu byl krajskému operačnímu středisku záchranné služby nahlášen po osmnácté hodině. Na místo byly vyslány tři pozemní týmy ZZS ze stanovišť v Karviné, Havířově a Bohumíně, u nehody zasahoval rovněž vrtulník LZS z Ostravy.

Záchranáři v souvislosti s nehodou ošetřovali pět osob:

Třicetiletý motocyklista utrpěl při střetu mnohočetná vážná poranění v oblasti končetin, hlavy a hrudníku. Zasahující lékař jej musel uvést do umělého spánku, zaintubovat a převést na přístrojem řízenou ventilaci. Pro pacienta přiletěl vrtulník LZS a jeho posádka muže šetrně transportovala na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.

Při nehodě byly zraněny další tři osoby, které cestovaly v automobilu – čtyřicetiletá žena a dvě děti (5 a 8 let). Jejich poranění byla lehkého charakteru a po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče je týmy ZZS předaly na chirurgické ambulanci v nemocnici Orlová.

Dvaatřicetiletá žena, musela být na místě události ošetřena se známkami akutní stresové reakce.

mjr. Mgr. Gabriela Holčáková, Policie ČR