logo

Při nehodě na Českolipsku zemřel motorkář

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Kolem půl druhé odpoledne se stala tragická dopravní nehoda, při které vyhasl lidský život, na silnici mezi Novým Borem a Sloupem v Čechách.

Ve čtvrtek krátce před půl druhou odpoledne jsme na tísňovou linku 158 přijali oznámení o vážné dopravní nehodě na Českolipsku. Nehoda se stala na silnici č. 268 mezi Novým Borem a Sloupem v Čechách. Řidič na motocyklu Suzuki SX 1300 jel ve směru od Sloupu v Čechách na Nový Bor a v úseku mírného stoupání v levotočivé zatáčce z dosud nezjištěných příčin vyjel mimo vozovku do pravého příkopu, kde následně narazil do stromu. Pětašedesátiletý řidič motocyklu bohužel i přes okamžitou poskytnutou první pomoc zdravotníků Zdravotní převozové služby svým vážným zraněním na místě podlehl.

Komunikace byla z důvodu vyšetřování nehody zcela neprůjezdná v obou směrech, kdy byla uzavřena od Sloupu v Čechách až po výjezd z Nového Boru. Objízdná trasa pro řidiče byla směřována přes obec Pihel. Na místo byl přivolán soudní znalec z oboru dopravních nehod a zároveň byla v dané věci nařízena soudní pitva, jejíž součástí bude i toxikologické vyšetření. Ta by měla zjistit příčinu úmrtí. Motocykl policisté na místě zajistili za účelem dalšího zkoumání.

Nehodou se nyní budou zabývat policisté ze Služby kriminální policie a vyšetřování, kteří budou zjišťovat okolnosti této vážné nehody a zejména, co bylo její příčinou. O této nešťastné události vyrozuměl rodinu zemřelého policejní intervent, který ji poskytl psychologickou pomoc.

por. Bc. Vladimíra Šrýtrová, PČR