logo

Při nehodě na dálnici D1 zemřel řidič osobního vozu, policisté hledají svědky

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu ráno, krátce po sedmé hodině, přijali policisté na integrovaném operačním středisku oznámení o dopravní nehodě, která se stala na 83. kilometru dálnice D1 ve směru jízdy na Brno.

Došlo zde ke střetu osobního a nákladního vozidla. Řidič osobního vozidla narazil do nákladního vozidla, které jelo přes ním. Následky nehody jsou fatální – řidič v osobním vozidle utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel. Ve vozidle cestoval sám. Nikdo další zraněný nebyl.

Po dobu ohledání místa nehody a šetření okolností nehody na místě byl zcela zastaven provoz na dálnici ve směru na Brno. Kolem deváté hodiny se provoz v místě nehody podařilo plně obnovit. Za dopravní nehodou se vytvořila kolona vozidel, která se pomalu rozjíždí. Další okolnosti nehody šetří policisté z dálničního oddělení Velký Beranov.

K této nehodě na 83. kilometru směr Brno bychom potřebovali svědky nehody. Kontaktovat mohou linku 158 nebo přímo dálniční oddělení Velký Beranov 974 262 751.

Při střetu dvou vozidel zemřel spolujezdec
Ve středu krátce po poledni jsme na integrovaném operačním středisku přijali oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici II/388 u obce Vír na Žďársku. Řidič osobního vozidla Škoda Octavia jel ve směru od Bystřice nad Pernštejnem. Z dosud nezjištěných příčin vyjel do protisměru, kde se bočně střetl s protijedoucím osobním vozidlem Škod Fabia. Poté vozidlo Škoda Octavia narazilo pravým bokem do stromu. Následky nehody jsou fatální. V osobním vozidle Škoda Octavia utrpěl spolujezdec zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel, řidič byl lehce zraněn a lehce zraněná je také řidička z druhého vozidla. Silnice je neprůjezdná. Na místo dopravní nehody vyjel kompletní výjezd služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Žďár nad Sázavou. Policisté provedli u řidiče i řidičky osobních vozidel dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Další okolnosti nehody jsou předmětem šetření.

Při nehodě zemřel řidič
Oznámení o další tragické nehodě jsme přijali krátce po třinácté hodině odpoledne. Nehoda se stala na silnici u Větrného Jeníkova n Jihlavsku. Řidič osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl řízení a při průjezdu pravotočivou zatáčkou narazil čelně do stromu. Následky nehody jsou tragické – řidič utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel. Silnice z Jihlava směrem na Humpolec je v místě nehody zcela neprůjezdná.

mjr. JUDr. Dana Čírtková, Policie ČR