logo

Při nehodě na Slovensku zemřel 17 letý řidič Hondy Civic

V pondělí okolo půl deváté ráno došlo na silnici I/65, mezi Nitrou a Zlatými Moravcemi, k dopravní nehodě dvou osobních vozidel – Hondy Civic a Renaultu Laguna.

Sedmnáctiletý řidič Hondy Civic jel směrem na Nitru, kdy ze zatím neznámých příčin přejel do protisměru, kde se střetl s Renaultem. Při nehodě došlo k úmrtí tohoto mladíka. Jednadvacetiletá řidička Renaultu byla při nehodě lehce zraněna.

Případné ovlivnění mladíka alkoholem budou policisté zjišťovat při pitvě. Okolnosti nehody, míra zavinění jednotlivých účastníků a příčiny střetu jsou předmětem dalšího vyšetřování ze strany slovenských dopravních policistů.

Sedmnáctiletý mladík byl držitelem řidičského oprávnění, avšak v autě cestoval sám, což je podle policie porušením dopravních předpisů. Sedmnáctiletí držitelé tohoto řidičského oprávnění (skupiny B) mohou do svých 18 let řídit automobil pouze v přítomnosti spolujezdce, který je nejméně 10 let držitelem řidičského oprávnění skupiny B. Tento spolujezdec musí mít v takovém případě u sebe řidičský průkaz a nemůže být pod vlivem alkoholu, či návykových látek. Jeho úkolem je v takových případech dohlížet na mladého řidiče a působit na něj výchovně a preventivně.

Policia SR