logo

Při nehodě Octavie na Tachovsku byli zraněni dva muži, žena na místě zemřela

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Tachovští dopravní policisté přijali ve středu kolem 0:40 hod. oznámení o nehodě, která se stala na komunikaci II/230 u rybníku Regent.

Z dosavadního šetření vyplývá, že zatím neustanovený řidič jel s vozidlem Škoda Octavia od obce Mariánské Lázně na obec Chodová Planá. Po projetí mírné levotočivé zatáčky nezvládl řízení a s vozidlem vyjel vlevo mimo komunikaci, kde se auto několikrát přetočilo přes střechu, na které také zůstalo ležet. Při nehodě utrpěli dva muži ve věku 32 a 27 let zranění, a tak byli z místa převezeni do nemocnice.

Ještě před tím je policisté vyzvali k dechovým zkouškám, kdy starší z mužů nadýchal 1,45 promile alkoholu, mladší dechovou zkoušku odmítl. Osmadvacetiletá žena, která ve vozidle také cestovala, utrpěla zranění, jemuž na místě podlehla. Zda byla pod vlivem alkoholu či drog bude zřejmé až na základě výsledků nařízené soudní pitvy.

Za účelem řádného objasnění okolností nehody i toho, kdo ve skutečnosti vozidlo řídil, byl na místo přivolán i soudní znalec. Případem se nyní zabývají kriminalisté z tachovského oddělení obecné kriminality.

por. Bc. Dagmar Jiroušková, Policie ČR