logo

Při nehodě osobního vlaku a kamionu v Olomouci bylo zraněno 9 lidí

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu 20. září 2017 byla v 4:53 hodin oznámena na operační středisko HZS Olomouckého kraje dopravní nehoda na železničním přejezdu v Olomouci – Bělidlech, ulice Divišova.

Na místo vyjeli profesionální hasiči z požární stanice v Olomouci a hasiči Správy železniční dopravní cesty, kteří po příjezdu zjistili, že na železničním přejezdu se střetl osobní vlak a nákladní automobil. Při nehodě bylo zraněno 10 cestujících. Hasiči obě vozidla zajistili proti vzniku požáru a pomáhali s přestupem zraněných cestujících do přistavené tramvaje, kde si je přebírala zdravotnická záchranná služba.

Před šestou hodinou ráno se profesionální hasiči z Olomouce vrátili na základnu a na místě zůstali pouze hasiči Správy železniční dopravní cesty. Doprava na železniční trati byla zastavena.

„Dne 20. 9. 2017 se v 4.49 hodin v Olomouci střetl osobní vlak (Moravský Beroun – Olomouc hl.n.) s nákladním automobilem. Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor. Dle prvotních informací bylo při střetnutí ve vlaku lehce zraněno 9 cestujících. Škody byly celkově odhadnuty na 1 650 000 Kč (1 mil. vlak, 550 tisíc automobil, 100 tisíc trať). Přejezdové zabezpečovací zařízení bylo dle dosavadního šetření Drážní inspekce na místě mimořádné události v době nehody v činnosti. Provoz na trati byl obnoven v 8.15 hodin,“ uvedla k nehodě Drážní inspekce.

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková, HZS OLK