logo

Při nehodě pěti vozidel u Kaplice zemřel člověk, dalších šest lidí bylo zraněno

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na silnici I. třídy č. 3 mezi obcemi Kaplice-nádraží a Kaplice u odbočky na Raveň vyjeli 11. ledna, krátce před 6. hodinou ranní, všechny složky integrovaného záchranného systému k ohlášené dopravní nehodě. Na místo vzlétnul také vrtulník LZS.

Jelikož byla nehoda ohlášna jako nehoda více osobních aut a zároveň nehoda s nutností vyproštění zraněných osob, byli k nehodě vysláni jak profesionální hasiči z nejbližší stanice Kaplice, tak také profesionální jednotka ze stanice Český Krumlov. Zároveň byla svolána jednotka SDH obce Velešín.

Hasiči na místě zjistili, že se jedná o střet pěti osobních aut, ve kterých cestovalo celkem 10 osob. Následky nehody bohužel jeden z cestujících nepřežil. Jeho zranění byla neslučitelná se životem, lékař ZZS u něj konstatoval smrt. Zranění utrpělo dále šest osob, z nichž jednu museli zasahující hasiči ze zcela zničeného auta vyprošťovat.

V současné chvíli je silnice v místě nehody neprůjezdná. Kromě kaplické jednotky, která stále na místě zůstává, hasiči zásah ukončili. Nehodu předali policistům k šetření. Po ukončení jejich práce a po odtahu vozidel kapličtí profesionálové dokončí úklid vozovky.

Tisková zpráva Policie ČR:
K tragické dopravní nehodě na silnici E55 mezi Českými Budějovicemi a Kaplicí došlo kolem šesté hodiny ranní. Na místě zasahovaly všechny složky IZS, vzlétl i vrtulník pro těžce zraněné osoby, bohužel s ohledem na mlhu se musel vrátit na základnu. Z pěti osobních havarovaných vozidel převezli po vyproštění záchranáři po prvotním ošetření sanitními vozy do nemocnice celkem šest osob. Řidič (1972) vozidla značky Volvo bohužel nehodu nepřežil.

Policisté si na místo vyžádali znalce z oboru dopravy k přesnému zjištění příčiny a průběhu nehody. Vozidla značky Volvo a BMW se po střetu ocitla mimo komunikaci. Z dalších dvou vozidel značky Renault a Opel museli řidiče vyprostit hasiči. V pátém vozidle značky Ford zůstala posádka nezraněna. Policisté po získání prvotních informací předpokládají, že řidič vozidla Volvo se ocitl v protisměru, střetl se s vozem Ford a pak s ostatními vozy. Zda bude nakonec příčinou nehody nesprávné předjíždění či například mikrospánek nebo zdravotní indispozice ukáže až další vyšetřování. Komunikace byla celé dopoledne obousměrně uzavřena, policisté řídili provoz na objízdných trasách.

HZS JHČ