logo

Při nehodě Peugeotu a dodávky u Čihoště zemřel člověk, další tři lidé utrpěli zranění

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali ve čtvrtek 4. dubna po půl šesté večer oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici II/130 v katastru obce Číhošť v prostoru čtyřramenné křižovatky této silnice a silnice III/34731.

Dopravní nehoda má fatální následky – na místě zemřela jedna osoba a další tři byly zraněny. Silnice musel být v místě dopravní nehody zcela uzavřena a řidiči místo objížděli po silnicích v bezprostředním okolí.

Na místo vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému. Po prvotním šetření na místě policisté zjistili, že pětapadesátiletá řidička osobního vozidla Peugeot 107 přijížděla ke křižovatce po vedlejší silnici. Dodávkové vozidlo Renault Trafic přijíždělo ke křižovatce po hlavní silnici z pohledu řidičky vozidla Peugeot zleva. V prostoru křižovatky došlo ke střetu obou vozidel. Vozidlo Renault Trafic se po nárazu přetočilo a narazilo do kovové dopravní značky, poté do vzrostlého stromu a po nárazu se převrátilo na bok.

Při dopravní nehodě došlo ke smrtelnému zranění jednadvacetiletého řidiče vozidla Renault, k těžkému zranění spolujedoucího z tohoto vozidla a k lehkým zraněním dalších dvou spolucestujících v tomto vozidle – jednalo se o cizí stání příslušníky. Těžce zraněná muž byl převezen do nemocnice v Praze a zbývající dva zraněné převezla zdravotnická záchranná služby do nemocnice v Havlíčkově Brodě.

Řidička osobního vozidla při nehodě viditelné zranění neutrpěla. Na místo dopravní nehody vyjel kompletní výjezd služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Havlíčkův Brod a kriminalisté si věc dopravní nehody převzali k dalšímu prověřování. U řidičky osobního vozidla policisté provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Další okolnosti tragické dopravní nehody jsou předmětem prověřování.

mjr. JUDr. Dana Čírtková, Policie ČR