logo

Při nehodě Saabu a Octavie v Ostravě byli zraněni čtyři lidé, jednoho museli vyprostit hasiči

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly ve středu 16.5.2018 večer v Ostravě u podjezdu pod železničním mostem v Mariánskohorské ulici u nehody dvou osobních automobilů – Saab a Škoda Octavia. Vyžádala si 4 zraněné osoby.

Hasiči museli jednu ze zraněných osob vyprostit a asistovali zdravotníkům ZZS MSK při jejich ošetřování. Bylo poškozeno zábradlí v délce zhruba 10 metrů.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno ve středu po 21. hodině. K „myší díře“ v Moravské Ostravě v Mariánskohorské ulici vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – z ostravských stanic Přívoz a Fifejdy, celkem třemi vozidly.

Hasiči zabezpečili obě havarovaná vozidla před případným požárem a ze Saabu vyprostili zraněného spolujezdce. Na provozní kapaliny, uniklé na silnici, použili nasákavý sorbent. Doprava byla řízena kyvadlově.

Tisková zpráva ZZS MSK (Lukáš Humpl):
Posádky ZZS MSK zasahovaly ve středu 16. května večer u vážné dopravní nehody v Ostravě. Operátoři záchranné služby přijali informaci o střetu dvou vozidel po jednadvacáté hodině. Na místo události byly vyslány čtyři týmy záchranářů.

Ošetřit bylo nutno čtyři osoby, které v havarovaných vozidlech cestovaly.

Nejvážnější byl stav ženy, která utrpěla vícečetná poranění, jevila známky šokového stavu a nacházela se v ohrožení života. Zasahující lékař musel zajistit její dýchací cesty, připojit k umělé plicní ventilaci a poté ji záchranáři přepravili na urgentní příjem FN Ostrava.

Devatenáctiletý mladík zůstal po střetu zaklíněn v automobilu a vyprostit jej poté, co záchranáři podali léky tlumící bolest, museli hasiči. S poraněním hlavy a horní končetiny byl po ošetření transportován do ostravské Městské nemocnice.

Třiašedesátiletá žena utrpěla zranění hrudníku a po poskytnutí přednemocniční neodkladné péči ji tým ZZS předal do péče rovněž v Městské nemocnici Ostrava.

Sedmadvacetiletý muž byl zraněn na horní končetině a hrudníku, zůstal při vědomí. Předán byl ve Fakultní nemocnici Ostrava.

por. Mgr. Petr Kůdela, HZS MSK