logo

Při nehodě služebního motocyklu na Novojičínsku zemřel policista

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Navečer dne 4. září 2018 došlo u Rybí na Novojičínsku k tragické havárii služebního motocyklu, na kterém jel 32 letý policista z DI PČR Nový Jičín.

„Z dosud zjištěných informací vyplývá, že motocyklista vyjel mimo komunikaci, načež motocykl narazil do stromu. Při havárii utrpěl službukonající policista zranění, kterým podlehl,“ uvedla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Pokorná.

Veškeré okolnosti této tragické události jsou prověřovány.

Tisková zpráva ZZS MSK:
Posádky ZZS MSK zasahovaly v úterý 4. září u tragické dopravní nehody na Novojičínsku. V půl osmé večer obdrželo krajské operační středisko zdravotnické záchranné služby prvotní informaci o havárii motocyklu na silnici poblíž obce Rybí. Na místě události záhy zastavila posádka RZP, která okolo projížděla v rámci jiného zásahu, a to i s pacientem na palubě vozidla. Na pomoc následně dorazil vyslaný tým rychlé lékařské pomoci a vrtulník LZS.

Dvaatřicetiletý motocyklista nejevil po nehodě známky života. Ihned bylo zahájeno poskytování první pomoci a neodkladná resuscitace. Záchranáři se za podpory léků a přístrojového vybavení snažili několik desítek minut obnovit činnost pacientova srdce.

Veškerá snaha o záchranu však byla marná. Mnohočetná poranění, která utrpěl, byla neslučitelná se životem Zasahující lékaři byli nakonec nuceni konstatovat smrt postiženého.

MrK, Týdeník Policie