logo

Při nehodě tří vozů v Českých Budějovicích bylo poškozeno zábradlí na mostě přes Vltavu

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Vážně vypadající nehodu ve čtvrtek po ránu vyšetřovali českobudějovičtí dopravní policisté.

Před 09:00 hod. přijali oznámení na střetu tří vozidel u mimoúrovňové křižovatky českobudějovických ulic Vltavské nábřeží a Strakonická. Po příjezdu na místo a vytěžením účastníků, zjistili že řidič osobního vozidla tovární značky Škoda Fabia na Strakonické ulici, ve směru od sídliště Vltava k nákupním domům, přejížděl z pravého jízdního pruhu do levého, kdy pravděpodobně ohrozil druhého řidiče, jedoucího v osobním vozidle tovární značky Škoda Octavia, v tomto pruhu a obě vozidla se střetla.

Po nárazu se vozidlo Š – Fabia vlivem setrvačnosti roztočilo kolem své osy a narazilo do dalšího osobního vozidla stejné značky a typu, které bylo odraženo k ocelovému zábradlí mostu přes řeku Vltavu, kde se po vylomení oplocení zarazilo. Na místě se lehce zranili řidič a spolujezdkyně “naražené“ Fabie, které ošetřila osádka vozidla Zdravotnické záchranného služby Jihočeského kraje.

U vše vozidel došlo k hmotné škodě v celkové výši přesahující 260 000 korun.

Strážci zákona u všech řidičů provedeným testem na zjištění alkoholu v dechu zjistili, že nikdo z nich nebyl ovlivněn návykovou látkou.

Připomínáme všem řidičů dodržování stanovené rychlosti v jízdě, dodržování bezpečné vzdálenosti i bočního odstupu!

por. Bc. Milan Bajcura, Policie ČR