logo

Při nehodě u Aše zemřelo dítě, zraněné transportovaly dva vrtulníky německé letecké záchranné služby do nemocnice

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 16. 3. 2019 krátce po poledni došlo na silnici I/64 mezi obcemi Hazlov a Aš k tragické dopravní nehodě.

Při té utrpěly dvě osoby zranění, se kterými byly převezeny do nemocnice, a jedna nezletilá osoba utrpěla závažné zranění neslučitelné se životem.

Silnice byla zcela uzavřena a policisté na místě odkláněli dopravu.

Příčina a okolnosti dopravní nehody jsou v současné době v šetření policistů. Provoz byl zcela obnoven kolem 18:40 hodin.

Tisková zpráva HZS Karlovarského kraje:
Po dopravní nehodě osobního auta a dodávky začala obě vozidla hořet. Nehoda se stala na silnici z Hazlova směrem na Aš. Při příjezdu první jednotky hasičů na místo události bylo požárem zasažené celé osobní auto.

Po uhašení nalezli hasiči uvnitř vozidla tělo jednoho z pasažérů. Další dva z osobního auta utrpěli popáleniny, stejně tak jeden ze svědků nehody, který pomáhal zraněným po nehodě dostat se z aut ven.

Pro zraněné z osobního vozidla s německou poznávací značkou přiletěli na místo události dva vrtulníky záchranné služby. Řidiče dodávky s českou poznávací značkou převezla do nemocnice sanitka. Účastníků nehody na místě poskytli první psychickou pomoc členové týmu posttraumatické péče.

Po vyšetření nehody ze strany policie provedli hasiči vyproštění těla mrtvé osoby z osobního auta. Po celou dobu pak hasiči likvidovali únik provozních kapalin. Silnici z Hazlova na Aš bylo po dobu záchranných a likvidačních prací zcela uzavřena.

nprap. Bc. Zuzana Týřová, Policie ČR + Martin Kasal, HZS KVK