logo

Při nehodě u Havlovic zemřel sedmadvacetiletý řidič Audi

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V neděli krátce před jednou hodinou ranní se u obce Havlovice stala vážná dopravní nehoda, při které havaroval 27letý řidič vozidla Audi A3. Vážným zraněním na místě bohužel podlehl.

V neděli krátce před jednou hodinou ranní přijal operační důstojní na tísňovou linku 158 ze Zdravotnické záchranné služby oznámení do havárii vozidla u obce Havlovice na Liberecku.

Řidič vozidla Audi A3 jel ve směru od Českého Dubu a před obcí Havlovice po projetí přímého dlouhého úseku, v místě levotočivé zatáčky vybočil ze zatím dosud nezjištěných příčin ze směru jízdy a a vyjel vpravo mimo vozovku. Následoval střet do stromu. Na místo se ihned dostavily všechny složky Integrovaného záchranného systému. 27letý řidič však při nehodě utrpěl velmi vážná zranění, kterým bohužel přímo na místě nehody podlehl.

Policisté budou nyní zjišťovat, co bylo příčinou této dopravní nehody. Byla nařízena soudní pitva, jejíž součástí bude i toxikologické vyšetření, které by mělo určit, zda řidič vozidla neusedl za volant pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek. Vozidlo bylo zajištěno ke znaleckému zkoumání, které by mělo vyloučit, zda za příčinou nehody nestála technická závada na vozidle. Policisté provedli vyrozumění rodinných příslušníků, kterým byla poskytnuta psychologická pomoc.

por. Bc. Vladimíra Šrýtrová, Policie ČR