logo

Při nehodě u Lochenic zemřela seniorka, dalších 5 lidí bylo zraněno

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pondělí, krátce po 14. hodině se na silnici I/33 u Lochenic na Hradecku stala dopravní nehoda dvou osobních vozidel a kamionu, při které jedna osoba na místě zemřela.

K nehodě pravděpodobně došlo tak, že řidič vozidla Hyundai jedoucí od Jaroměře chtěl odbočit vlevo na Lochenice a dával přednost protijedoucím vozidlům. Kamion, který jel za ním, však z dosud nezjištěných příčin nestihl zabrzdit, narazil do tohoto vozidla a odmrštil jej před protijedoucí vozidlo zn. Opel. Osoby z Hyundaie byly zaklíněny a hasiči je museli vyprošťovat.

Bohužel 72letá spolujezdkyně z Hyundaie na místě podlehla svým zraněním a řidič utrpěl těžké zranění. V Opelu jeli 4 lidé, z nichž dva utrpěli středně těžká zranění a dva cestující zranění lehká. Všichni zranění byli převezeni do hradecké fakultní nemocnice.

U řidiče kamionu a Opelu byl vyloučen alkohol na místě dechovou zkouškou. U řidiče Hyundaie byl nařízen odběr krve. Silnice byla na dvě hodiny zcela uzavřena. Pro osobní vozidla byla stanovena objížďka a řidiči kamionů museli čekat, nežli byl provoz na silnici obnoven.

Přesnou příčinu dopravní nehody budou vyšetřovat hradečtí policisté.

por. Iva Kormošová, PČR