logo

Při nehodě zdemoloval opilý řidič trnku i plot, s autem pak skončil převrácený na střeše

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dvě lehká zranění si vyžádala sobotní havárie osobního vozidla u obce Branky. Po nárazu do stromu a plotu skončilo auto na střeše. Řidič nadýchal více jak dva a půl promile.

V sobotu o půl páté ráno došlo u obce Branky k havárii osobního vozidla Citroen Xantia. Auto řídil šedesátiletý muž z Valašskomeziříčska. Jel od obce Poličná. Při výjezdu z levotočivé zatáčky nezvládl řízení a vyjel s vozidlem vpravo mimo silnici do příkopu. Po několika metrech vozidlo narazilo do ovocného stromu a oplocení. Náraz způsobil, že auto skončilo opět na vozovce, ale v poloze na střeše.

Při dopravní nehodě utrpěl řidič lehké zranění. Taktéž lehké zranění utrpěl šestadvacetiletý spolujezdec z Valašského Meziříčí. Oba byli převezeni do nemocnice na ošetření. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku. Přístroj ukázal na hodnotu 2,65 promile. Řidiči policisté zadrželi řidičák a zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. Zjišťovaly se i škody. Na vozidle činí šedesát tisíc korun. Oprava oplocení a náhrada trnky přijde na patnáct tisíc korun. K újmě přišel i směrový sloupek a jeho výměna bude stát tři tisíce korun.

Dopravní policisté nadále zjišťují okolnosti této dopravní nehody.

por. Bc. Vladislav Malcharczik, Policie ČR