logo

Při noční nehodě u Pasohlávek zemřela žena, zraněno bylo devět lidí

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V noci na sobotu v 03:40 hodin se na silnici I/52 u Pasohlávek čelně střetla dvě osobní vozidla s osádkami polských státních občanů.

Podle prvotních informací se řidič Fordu Tourneo dostatečně nevěnoval řízení nebo usnul, a přejel se svým vozidlem do protisměru. Tam se čelně střetl s protijedoucím vozidlem Opel Astra a následky tohoto střetu jsou tragické.

Zemřela spolujezdkyně z Opelu, dalších devět osob (včetně šesti dětí) bylo zraněno a skončilo v péči záchranářů.

Silnice byla po dobu vyšetřování a odklízení následků několik hodin uzavřena. Policisté zřídili objízdnou trasu přes obce Pasohlávky a Dolní Dunajovice.

Tisková zpráva ZZS JMK:
Na zúžené komunikaci u Novomlýnských nádrží došlo dnes nad ránem k čelnímu střetu dvou vozidel, na místo naši operátoři vyslali leteckou záchrannou službu, pět pozemních posádek a inspektora provozu. Vážná nehoda si bohužel vyžádala úmrtí mladé ženy. Záchranáři ošetřili devět zraněných, z toho šest bylo dětí.

Vrtulník transportoval na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Brně – Bohunicích ženu středního věku, pacientka byla na řízené ventilaci, utrpěla polytrauma, její stav byl vážný. Další tři dospělí měli středně těžká či lehká zranění.

Všech pět dětí bylo zraněno lehce, naše posádky je převezly do Dětské nemocnice v Brně a také do nemocnice v Břeclavi.

Protože se jednalo o cizince, náš inspektor provozu je vybavil tištěnými cizojazyčnými letáky, kde jsou veškeré informace o tom, jak dále v rámci zdravotní péče v ČR postupovat. Místem nehody projížděla shodou okolností i rakouská záchranářská posádka, která se zapojila a aktivně se účastnila zásahu.

por. Bc. Petr Zámečník, Policie ČR