logo

Při nočním požáru dílny v Praze shořelo auto s dodávkou a dvěma motocykly, při zásahu byl lehce zraněn jeden z hasičů

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Požár dílny v ulici Na Výtoni v Praze 2 likvidovaly několik minut po nedělní půlnoci tři jednotky pražských hasičů. Při příjezdu jednotek byla dílna požárem zachvácena v plném rozsahu, hasiči použili dýchací techniku, 2 C proudy a dva proudy tlakové vody.

V dílně se nacházel osobní automobil, dodávka a motocykl. Rozsah požáru byl na ploše přibližně 10 x 10 metrů. Na místě byly jednotky z centrální, holešovické a krčské stanice. Požár byl lokalizován v 00:34 hodin. Z objektu bylo policisty evakuováno asi 20 osob před příjezdem jednotek hasičů.

Při požáru se lehce zranil jeden hasič, preventivně byl ZZS odvezen k vyšetření do nemocnice. Před jednou hodinou ranní se evakuovaní nájemnici mohli vrátit do svých domovů.

V dopoledních hodinách proběhlo došetření příčiny požáru a zjištění rozsahu škody při požáru v ulici Na Výtoni. Bylo zjištěno, že požár zničil osobní vozidlo, dodávku a dva motocykly (veterán). Sálavé teplo poškodilo také nosnou konstrukci objektu garáže, zplodiny hoření poškodily fasádu přilehlého domu. Celková škoda přesáhne milión korun.

Ve spolupráci s Technickým ústavem požární ochrany bylo zjištěno, že příčinou požáru byla technická závada.

Martin Kavka, HZS Praha