logo

Při pádu letadla Cessna 421B zemřeli na Českolipsku dva lidé

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý ráno v 7:40 hodin byl na operační středisko Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje nahlášen pád letadla v blízkosti podniku Diamo ve Stráži pod Ralskem.

Informaci o události jsme obdrželi z několika zdrojů, a proto zpočátku příslušníci nevěděli o jaké letadlo se jedná. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že jde o malé dopravní letadlo Cessna.

K zásahu vyjelo 6 jednotek hasičů, kteří v těžko přístupném terénu natáhli dopravní vedení a hořící letoun hasili dvěma proudy pěny. Zároveň ve spolupráci s PČR vytvořilo na dvacet hasičů rojnici a prohledávali okolí místa nehody. Na místo byli povoláni kynologové HZS, kteří měli pomoci v pátrání po posádce letadla. Ovšem po dohašení požáru, byly ve vraku letadla nalezeny dvě usmrcené osoby. Z výsledků šetření vyplývá, že počet osob posádky havarovaného letounu je konečný.

Nyní jednotky v místě mimořádné události vyčkávají na příjezd Ústavu pro šetření leteckých nehod, kterému jsou hasiči připraveni poskytnout asistenci a technickou podporu při šetření a odvozu trosek havarovaného letadla.

por. Bc. Pavlína Bílková DiS., HZS LK