logo

Při potyčce v centru Brna napadl celostátně hledaný muž strážníka

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Při úterní kontrole ulice Dornych v Brně uslyšeli strážníci od nedalekého bistra křik a zvuky tříštícího se skla. Okamžitě proto vyrazili tím směrem.

U bistra poblíž podchodu k hlavnímu nádraží seděla skupinka, která přicházející hlídce popsala, že dvaačtyřicetiletý cizinec se otočil za procházejícím osmapadesátiletým mužem a hodil po něm půllitr. Pivo a kusy sklenice prý dolétly až ke svědkům. Jejich vysvětlování přerušil politý osmapadesátiletý muž, který se náhle rozběhl k devětatřicetiletému muži, a udeřil ho pěstí do obličeje. Přitom také na zem srazil čtyřiačtyřicetiletého zákazníka bistra, který si ale ránu nenechal líbit a nejstaršího z mužů strhl k sobě na zem.

Jeden ze strážníků mezi muže skočil a vyzval je, aby od sebe odstoupili. V tu chvíli ho ležící osmapadesátiletý muž kopl do kolena a v dalších útocích mu strážník zabránil donucovacími prostředky. Muž se následně zklidnil a hlídka tak mohla přivolat nejen posily, ale také sanitku. Devětatřicetiletý muž totiž po zásahu do obličeje od jednoho z mužů silně krvácel.

Strážnice se ujistila, že nepotřebuje akutní první pomoc, a nabídla mu papírový kapesník. Na situaci v tu chvíli už dohlíželo několik hlídek strážníků a také psovod. Zároveň se sanitkou, která muže odvezla do nemocnice, přijela také republiková policie. Ta zjistila, že muž politý pivem je celostátně hledaný, a celý případ si převzala. Policisté se budou zabývat také podezřením z napadení úřední osoby.

Bc. Tereza Kadrnožková, MP Brno