logo

Při požáru azylového domu na Olomoucku zemřel člověk, další byl zraněn

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý 21. února 2019 byl v 15:09 hodin oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje požár azylového domu v obci Dalov u Šternberka.

Na místo postupně vyjelo 7 jednotek hasičů (1 profesionální – Šternberk a 6 dobrovolných – Babice, Bělkovice – Lašťany, Moravský Beroun, Bohuňovice, Lomnice a Dvorce). Hasiči po příjezdu zjistili, že požárem je zasažena střecha a podkrovní prostor domu, celý objekt byl však zakouřen. Při provedeném průzkumu hasiči uvnitř objektu objevili jednu osobu bez známek života, další osoba byla při požáru zraněna.

Plameny dostali hasiči pod kontrolu za necelou hodinu po oznámení, likvidaci hlásil velitel zásahu v 17:30 hodin. V průběhu likvidačních prací hasiči rozebírali konstrukce, dohašovali skrytá ohniska a odvětrávali zakouřené prostory.

Hasiči z objektu evakuovali celkem 20 osob, 10 z nich bylo umístěno do podobných zařízení v okolí, pro zbylých 10 bylo ve spolupráci s městem Šternberk zřízeno evakuační středisko ve Šternberku. Evakuovaní ve středisku pravděpodobně přečkají dnešní noc. Společně s nimi je na místě i psycholog HZS Olomouckého kraje, který postiženým poskytuje postraumatickou péči. V evakuačním středisku pracují také pracovníci Charity.

Hasiči jsou stále na místě požáru (stav k 19:30 hodině), prohořelou střechu provizorně zakrývají plachtami, aby do objektu nepršelo.

Co stojí za příčinou vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel, stejně jako výši škody, kterou požár způsobil.

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková, HZS OLK