logo

Při požáru dílny na Opavsku shořely čtyři traktory, škoda je odhadnuta na 15 milionů korun

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Devět jednotek hasičů zasahovalo ve čtvrtek večer v obci Holasovice (okres Opava) u požáru soukromé opravny zemědělských strojů. Oheň zničil přízemní dílnu o půdorysu 30 x 25 metrů a v ní 4 traktory a jeden speciální zemědělský stroj. Požár se obešel bez zranění, předběžná škoda byla odhadnuta na 15 milionů korun. Příčina jeho vzniku je v šetření.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno ve čtvrtek v 17 hodin. Do Holasovic ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Opava a Krnov, společně s nimi sedm jednotek dobrovolných hasičů – Holasovice, Holasovice-Loděnice, Velké Heraltice, Litultovice, Brumovice, Krnov a Opava-Komárov.

Při příjezdu hasičů již hořelo v celém objektu, stoupal z něj hustý černý dým, viditelný i ze vzdálenosti několika kilometrů. Hasiči dostali oheň pod kontrolu (i s využitím výškové techniky) za hodinu, dohašování jim zabralo další bezmála dvě hodiny. Z ohně mj. vynesli tři svařovací soupravy a dvě dvoukilogramové tlakové láhve, které ochlazovali, stejně jako celý objekt dílny.

Až do pátečního dopoledne zde hlídali požářiště místní hasiči (JSDHO Holasovice-Loděnice).

por. Mgr. Petr Kůdela, HZS MSK