logo

Při požáru hájenky na Táborsku bylo popáleno dítě, do nemocnice ho transportoval vrtulník LZS

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Od středečních ranních hodin zasahovali hasiči v Choustníku, části obce Kajetín u požáru domu. Prvotní informaci o požáru obdrželo operační středisko hasičů z dispečinku zdravotnické záchranné služby. Následně pak začala přicházet volání na tísňovou linku112.

K požáru vyjeli krátce po půl osmé včetně výškové techniky profesionální hasiči ze stanic Soběslav a Tábor. Operační středisko dále svolalo jednotky SDH obcí Choustník a Tučapy. Celkem byly do Kajetína vyslány osádky čtyř cisteren, automobilová plošina a dopravní automobil.

Na místě požáru hasiči průzkumem zjistili, že hoří dřevěná hájenka, která stojcí zcela samostatně na kraji lesa. Ohnisko požáru jednotky našly v přístavku těsně napojeném na dům. Ihned zahájily hašení a požár krátce po osmé hodině dostaly pod kontrolu. V tuto chvíli probíhá dohašování. Závěrečný průzkum pak hasiči provádí zároveň s termokamerou, která je schopná jim odhalit i možná skrytá ohniska.

V hájence žila rodina se třemi dětmi. Jedno z nich utrpělo popáleniny a bylo společně s popáleným otcem letecky transportováno do popáleninového centra na pražských Vinohradech. Matka s dalším dítětem předškolního věku byla odvezena do nemocnice s podezřeným na nadýchání. Do nemocnice za nimi z důvodu špatného psychického stavu matky byl vyslán také psycholog HZS.

Přestože požár není ještě plně uhašen, vyšetřovatel stanovil již předběžnou škodu na 1 500 000,-. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího šetření.

Jednotky HZS u požáru spolupracují s Policií ČR.

Vendula Matějů, HZS JHČ