logo

Při požáru hospodářské budovy v Beskydech hasiči uchránili rodinný domek

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu 30.9.2017 kolem poledne v Trojanovicích (okres Nový Jičín) u požáru větší hospodářské budovy s přístavky. Díky jejich rychlému zásahu se oheň nestačil rozšířit na sousední dřevěný rodinný domek, ten měl pouze poničená okna. Předběžná škoda na stodole byla odhadnuta na půl milionu korun, uchráněný majetek (RD-dřevěnice) má odhadovanou hodnotu kolem 1 milionu korun.

Za požár zděné hospodářské budovy o půdorysu 10 x 9 metrů se sedlovou střechou a několika dřevěnými přístřešky může nedbalost majitele nemovitosti při práci s plynovým hořákem (na propanbutan), když lepil na sedlovou střechu stodoly térovou lepenku (ipa). Při požáru se nikdo nezranil.

Operační středisko hasičů bylo o požáru v beskydské obci informováno v sobotu po půl jedenácté dopolední. Do Trojanovic vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Nový Jičín, společně s ní tři jednotky dobrovolných hasičů – Trojanovice, Frenštát pod Radhoštěm a Kunčice pod Ondřejníkem.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu za hodinu, další téměř hodinu jim zabralo rozebírání střechy stodoly s proléváním vodou.

por. Mgr. Petr Kůdela, HZS MSK