logo

Při požáru kamionu se na D1 vysypaly melouny, hořící nafta pak poškodila i povrch dálnice

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Rozvinutý požár nákladního automobilu na dálnici D1, 36. kilometr ve směru na Prahu byl na tísňovou linku HZS Středočeského kraje nahlášen ve středu 16. srpna 2017 v 07:07 hod. Na místo byly ihned vyslány 4 jednotky hasičů – profesionální ze stanic Benešov a Vlašim a dobrovolní z obcí Trhový Štěpánov a Divišov.

Při příjezdu na místo hořel celý kamion, v průběhu požáru došlo rozsypání převážených melounů na dálnici a k netěsnosti na palivové nádrži. Hořící nafta zasáhla i do směru na Brno, neunikla však mimo dálniční těleso. Během pěti minut od příjezdu první cisterny hasiči dostali požár pod kontrolu pomocí dvou proudů C52 a jednoho vysokotlakého.

V dopoledních hodinách docházelo k odstraňování následků nehody, proto byly na místě ponechány 2 jednotky hasičů. Následně proběhne odtažení tahače s návěsem a úklid komunikace.

Naneštěstí požár vzniknul v jednom z rekonstruovaných úseků, kde je doprava v obou směrech převedena do levého dálničního pásu (původně jen směr na Prahu). Dálnice proto musela být po dobu zásahu uzavřena v obou směrech.

Již v průběhu hasebních prací zaměstnanci střediska správy a údržby dálnic rozebírali mobilní svodidla tak, aby po dohašení v 8:56 hod. mohl být provoz obnoven alespoň kyvadlově.

Událost způsobila výrazné dopravní omezení, které si vyžádalo mnohakilometrové kolony v obou směrech. Policie odkláněla dopravu na 56. kilometru ve směru do Prahy a na 34., případně 29. kilometru ve směru na Brno.

Jaroslav Gabriel, HZS SČK