logo

Při požáru v domově pro seniory v Ostravě zachránili hasiči, policisté a personál domova celkem 32 lidí

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v úterý 25.9.2018 večer u požáru v jídelně domova pro seniory v Ostravě-Kunčičkách. Ošetřující sestry, policisté a hasiči zachránili celkem 32 osob, mnohdy imobilních. Tři z těchto obyvatel domova se nadýchali kouře a byli předáni zdravotníkům ZZS MSK.

Operační středisko hasičů bylo informováno o požáru v domově pro seniory v úterý po půl osmé večerní. Do Kunčiček vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Fifejdy a Zábřeh, společně s nimi dvě jednotky dobrovolných hasičů – Kunčičky a Radvanice, celkem šest cisteren a automobilový žebřík AZ 30 Camiva ze stanice Fifejdy.

Hořelo v jídelně domova, především několik křesel. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za čtvrt hodiny, úplné dohašení zabralo několik desítek minut. Po odvětrání objektu se mohli senioři vrátit do svých domovů. Hasiči pomáhali imobilním osobám na vozíčcích – vynesli je do pokojů.

Předběžná škoda byla odhadnuta na 200 tisíc korun, příčina vzniku požáru je v šetření.

Tisková zpráva ZZS MSK:
Tři posádky ZZS MSK se podílely na zásahu u požáru domova pro seniory v Ostravě-Kunčičkách. O události byli operátoři záchranné služby informováni před dvacátou hodinou. Pomoc postiženým poskytovaly nejen dva standardní týmy ZZS, ale i tým RZP pro specializované činnosti.

Záchranáři měli v péči celkem sedm osob – tři muže a čtyři ženy. Všichni byli při vědomí, nikdo z pacientů nebyl v době zásahu záchranářů v ohrožení života. Tři lidé byli ošetřeni s obtížemi po nadýchání se zplodinami hoření a následně přepraveni do ostravské Městské nemocnice. Čtyři další osoby byly posádkami záchranné služby vyšetřeny a ošetřeny na místě – jejich zdravotní obtíže byly minimální a transport do zdravotnického zařízení proto nebyl nutný. Záchranáři je mohli ponechat na místě události.

por. Mgr. Petr Kůdela, HZS MSK + Lukáš Humpl, ZZS MSK